Се судрија нуклеарна подморница и носач на ракети


 

Нуклеарната подморница на американската морнарица „Монпелје“ и носачот на ракети „ Сан Хасинто“ се судриле вчера во близина на американскиот атлантски брег.


Пентагон ги истражува причините за судирот меѓу нуклеарната подморница и носачот на ракети, а во соопштението до медиумите се вели до судирот дошло во 15,30 часот по локално време,  нема повредени морнари во судирот.

Нема информација ниту колкави се оштетувањата, пд пентагон тврдат дека нуклеарната инсталација на подморницата не е оштетена

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1