Се тресе тлото на Земјата: Најсилниот земјотрес денеска од 5,8 степени


На Балканот се регистрирани земјотреси во Турција, Грција, Албанија, Македонија.Денеска се стресе Скопје, а потресот беше со магнитуда од 2,6 степени

Но не само на Балканот, туку се тресе и тлото насекаде низ светот. Најсилниот земјотрес денеска е во Папуа, Нова Гвинеја, со јачина од 5,8 степени.

zemjotresi-640x306

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1