Се урна авион – нема преживеани (Фото)


Голема трагедија денеска го потресе светот кога се урна авион Боинг 737 од авиокомпанијата.„Етиопијан ерлајнс“.

„Главниот извршен директор кој е на местото на несреќата, жали што нема преживеани. Тој изрази длабоко сочувство и сочувство до семејствата и саканите на патниците и екипажот кои ги загубија своите животи во оваа трагична несреќа“ соопштија од „Етиопијан ерлајнс“. Причините за несреќата не се познати.

Авионот кој патувал кон Најроби, Кенија, изгубил контакт во 08.44 часот по локално време , само 6 минути по полетувањето од Адис Абеба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1