Секаде минус, -18 Берово, -16 Маврово, -14 Тетово, Битола, Дебар..


ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во см) до  7 часот.  2 Охрид, Прилеп, 5 Струмица, 6 Кр. Паланка, Битола, Претор, 8 Штип, 10 Пожар, Тетово, 13 Тополчани, 16 Ѓуриште, 19 Крушево, 22 Пожаране, 25 Берово, 30 Лазарополе, 38 Маврово.temperatura vreme

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ

-18 Берово, -16 Маврово, -14 Кр. Паланка, Тетово, Лазарополе, Битола, Дебар, -12 Пожаране, Куманово, Крушево, -11 Штип, Скопје Пет., -10 Скопје, Д. Капија, Струмица, Пожар, Прилеп, Ѓуриште, -9 Тополчани, Кавадарци, Виница, -7 Гевгелија, Претор, -6 Охрид, -5 Дојран.

МОМЕНТАЛНА СОСТОЈБА Сончево и студено со мала до умерена oблачност. Зголемена облачност има во југозападниот дел од земјата. Дува слаб ветер од променлив правец.

ВРЕМЕТО  ДЕНЕС

Сончево и студено со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Дневната температура ќе се движи од -3 до 4 степени.

 Во Скопје претежно сончево со слаб југоисточен ветер. Температурата ќе достигне до 2 степена.

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ

До крајот на неделата ќе се задржи стабилно, суво и студено време со ниски утрински температури кои на повеќе места ќе се спуштат под -10 степени. Утре дневните температури ќе бидат малку повисоки од денешните, а од петок повторно ќе опадннат за неколку степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1