Секта терала членови на проституција за „спас на Израел“


Израелската полиција разоткри еврејска секта која терала свои членови на проституција за да го „спасат Израел“, соопштија властите во таа државаizrael

Полицијата уапси четири лица – двајца мажи и две жени, поради сомневање дека присилување жени на сексуални односи со не-евреи и сексуално ги експлоатирале откако претходно кај нив, развиле зависност од дрога и алкохол.

Секатата своите активности ги спроведувала заговарајќи „спас на израелскиот народ“ и „покајување“.

Полицијата утврдила дека осомничените наведувале жени да веруваат дека тие со сексуални услуги со не-евреи му помагаат на израелскиот народ. Парите од сексуалните услуги ги трошеле за свои потреби.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1