Сергеј Четковиќ повреден во сообраќајна несреќа (Фото)


Познатиот пејач Сергеј Четковиќ е повреден во сообраќајна несреќа вечерва. Тој бил во џипот марка Ауди Q5, во моментот кога дошло до верижен судар.

До несреќата дошло во улицата ,,Крал Милан,, во центарот на Белград. Освен пејачот повредени се уште 4 други лица.

Сергеј одбил да биде пренесен во ургентниот центар тврдејќи дека се чуствува добро, пренесува Телеграф. Tој бил нагмечен малку, но немал сериозни повреди. лекарите единствено стравувале да не има потрес на мозокот па му укажале доколку не се чуствува добро да се јави веднаш во болница.

Сите возила имаат видливо оштетување а во тек е увид на местото на несреќата. Останатите се пренесени со возило на брза помош во ургентниот центар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1