Серија А – Лусио и Интер се разделија


Поранешниот бразилски репрезентативец Лусио и неговиот довчерашен клуб Интер предвреме го раскинаа договорот и покрај тоа што фудбалерот имаше уште две години да одработи во клубот од Милано. Дефанзцивецот во 2009 година пристигна во Интер од редовите на Баерн Минхен, а за италијанскиот клуб одигра 136 натпревари. Во тој период ги освои италијанското првенство, две титули во Копа Италија, Суперкупот Лига Шампиони и Светското клупско првенство.

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1