Шакира е полу Македонка, Мила Јововиќ Србинка – светски убавици од Балканот


shakira1На страната на Guardian www.guardian.co.uk, како и на официјалната веб-страница на Музејот Мадам Тисо стои дека таткото на Шакира, William Mebarak Chadid, по потекло е половина Либанец, половина Македонец. Дедото на Шакира бил Либанец кој се оженил со Македонка.

Нивниот син Вилијам, татко на Шакира се родил во Америка па се преселил во Колумбија каде се оженил со Италијанка Нидија, негова втора жена, која е мајка на Шакира.

Мила Јововиќ има татко србин, мајка украинка кој во Америка работеле како куќни помошници, пред нивната ќерка да стане славна.

lepotice

Балкански корени има и старлетата Коко, таа самата рекла дека е по потекло од Југославија, не прецизирала од каде, се претпоставува од Србија.
Катерина Оксемберк – позната по династија е србинка по потекло, Рита Ора познатата пејачка е родена на Косово, а венецуелската актерка од ТВ новелите Gabriela Spanic, преку нејзиниот дедо има корени од Хрватска.

СЕМЕЈСТВО ЖИВЕЕЛО ИЗОЛИРАНО – НЕ ЗНАЕЛЕ ДЕКА ЗАВРШИЛА 2 СВЕТСКА ВОЈНА
СКАНДАЛ ВИДЕО: ЌЕ ТИ ЈА СКИНАМ ГЛАВАТА – ГЕН. СЕКРЕТАР НА РФМ ДО НОВИНАР
СИТЕ ВНУЦИ НА ГЕБЕЛС СЕ МИЛИЈАРДЕРИ – ДВАЈЦА СЕ ДОМИНАТНИ АКЦИОНЕРИ ВО БМВ

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1