Шампионот повторно се бори: Компликации при будењето на Шумахер


sumaher33Поради компликации кои настанале во текот на постепеното будење од вештачката кома, тој процес кај Михаел Шумахер е прекинат.

Кон крајот на јануари, болницата во Гренобл каде е сместен Шумахер, започна процесот со будење.

Имало добри знаци, но сепак на крај процесот е прекинат поради компликации.

Кога ќе биде продолжено со негово будење, сеуште не е познато.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1