Шекеринска избрана за заменик на Заев


sekerinska zaevДелегатите на 15-тиот Конгрес на СДСМ едногласно ги усвоија предложените измени и дополнувања на Статутот на партијата.

За заменик-претседател на партијата едногласно е избрана Радмила Шекеринска-наведено е во кусото соопштението од СДСМ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1