Шенон Доерти – Бренда од „Беверли Хилс“ има рак – тужи зошто не и плаќале здраствено


Мега популарната актерка Шенон Доерти или нам позната како Бренда од легендарната серија за која сите седевме пред малите екрани, Беверли Хилс, има рак на дојката.brenda

За нејзината состојба светот дозна откако покренала тужба против својот менаџер или веќе поранешен менаџер, кој според неа, не се грижел доволно за нејзиното здравје. Таа поради работните обврски немала ни време да отиде на лекар, а во моментот кога и се појавил проблемот, не била ни здравствено осигурана.

– Сега се свртев кон вежбање, здрав живот и исхрана, семејството и пријателите. Секој момент го поминувам со нив, вели Бренда.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1