Шест родени бебиња во Битола


Првиот ден во Новата Година на Гинеколошкото одделение во Клиничката болница во Битола се родија 4 бебиња, а првото бебе кое се роди веднаш по полноќ е женско, што значи дека оваа година ќе биде родна и плодна.

Во приватната болница „Плодност“ се родија две бебиња од кое првото е машко пренесува битолски весник.

bebe vreme ragjanje

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1