Шестото бебе го родив дома, не стигнав во болница оти имав гости


39-годишна од неготинското село Црвени Брегови, на Бадник шестото дете го родила сама дома. Родила здраво машко дете, се снаоѓала сама, претходните пет деца ги родила во болница, пишува Дневник. wants-to-get-pregnant
Родилката кажала дека непосредно пред породувањето имала гости и не очекувала дека ќе се породи, па немала време за да оди до болницата во Kавадарци, која е оддалечена од селото дваесетина километри. Имала лесно раѓање, детето, вели таа, самото излегло од утробата додека била во веце.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1