Трик: Како да не ви се замаглуваат стаклата на прозорите и во купатило (Видео)


Доколку вашето купатило нема соодветна вентилација, свесни сте за проблемот на замагленото огледало после секое туширање. Најголемата маана на оваа појава е фактот што доколку го избришете огледалото со крпа, ќе останат траги кои ќе се јасно видливи откако пареата ќе исчезне.prozor cistenje

Но, девојката во видеото подолу ни покажува начин кој ќе ви помогне да создадете огледало отпорно на замаглување.

Земете пена за бричење и размачкајте ја по огледалото. Веднаш штом пената ќе се исуши исчистете го огледалото со влажна крпа и хартија. После оваа постапка, огледалото нема да ви се замаглува во наредните месец дена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1