Шета по градовите и на стари и безлични згради им дава – ЛИЦЕ (Фото)


Руски уличен уметник шета по Русија и бара безлични, стари и напуштени згради и градби за да им даде лик. Уметникот Nikita Nomerz насликал над 100 згради низ различни делови во Русија. Еве дел од неговите дела. 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1