Шетал во музеј и си го видел двојникот на портрет од XVI век.


Еден млад човек, студент на Универзитетот во Филаделфија, шетајки во Музејот на ликовни уметности во градот со неговата девојка Ники се запрепастил кога на една од изложените слики имало човек кои неверојатно наликувал на него.

“Тоа беше навистина чудно. Бевме во собата. Стоев пред сликата и му реков
погледни ист е како тебе,, рекла неговата девојка Ники.

Спротивно на тоа, Макс веднаш не се препознал и не обрнал внимание, но кога ја погледнал сликата подобро – се шокирал кога видел колку е сличноста голема.

“Портретот е од Италија, од каде што потекнуваат неговиот дедо и баба “.

Макс сега има намера да дознаете дали во него тече иста крв со човекот на портретот и дали е можеби некои негов далечен роднина.

Андријана Станојовска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1