Шокантно: Го сликале човекот додека умирал откако го удрил воз – никој не му помогнал (Фото)


Пред три дена во Србија се случила железничка несреќа во која учествувал патнички воз кој сообраќа на релацијата Сараево-Зеница, кој удрил во 46-годишен пешак кој починал на местото на настанот.

snima mobilenНа местото на страшната несреќа очевидците место да му помогнат на мажот кој умирал, тие го сликале со своите мобилни телефони, што дефинитивно е најшокантниот дел од приказната.

Нермин Кадриќ (45) се фрлил под воз, по што починал на шините. Според некои очевидци тој бил жив кога го пронашле, но не се ни обиделе да му помогнат.

Имено, додека несреќниот самоубиец издишувал во ужасни маки, никој од собраните не истрчал да му помогне, а некои “собрале храброст” само за да ги извадат мобилните и да го снимаат.

Страшната трагедија се случила во недела вечер во Тиќиќи близу до Какањ.

nesrekja voz

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1