Шокантно: Мислеле дека има тумор, но никој не го очекувал ова (Видео)


Студентката Јамини Каранам од Индијана доживеала вистинско патешествие откако почнала да се мачи со читањето и со слушањето на предавањата, но ни во најлудите соништа не го очекувала она што и се случило.

embriopict

Лекарите ја оперирале мислејќи дека станува збор за тумор на мозокот, меѓутоа на нивно изненадување од мозокот на 26-годишната девојка извадиле ембрион од близнак со коса, коски и заби, пренесува Јуесеј тудеј.

Од клиниката каде што и ја извршиле операцијата изјавиле дека девојката во целост ќе закрепне.

Јамини вели дека лекар од институто Скал Бејс во Лос Анџелес, доктор Храјар Шахинјан, развил метода со која успеал да ги отстрани близнакот, правејќи само мал рез на мозокот. Овој метод се нарекува „хирургија на клучалка“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1