Шокантно признание на српска пејачка: На почетокот на кариерата само отворав уста, друг пееше!


Победничката на првата сезона на ТЛЗП некогаш била само претстава за јавноста?!

Денес е убавица со неверојатен стас и глас, но во деведесеттите години таа иако беше пејачка на групата „Енергија“ и требаше само да изгледа добро и да отвора уста.tanjapriznanie

Убавата Ана Кокиќ проговори за почетоците на својата кариера:

Никогаш не криев дека на двата албуми на групата Енергија пее некој друг. Бев млада, имав само 16 години и немав многу искуство со естрадното пеење.

Веќе на третиот албум пеев јас. Учев, вредно работев на својот глас и успеав да се ослободам од етикетата „отворачка на уста“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1