Шпанците вечерва слетуваат во Скопје


Фудбалските ѕвезди што ги гледавме на ТВ цела година вечерва ќе пристигнат во Скопје за квалификацискиот дуел што ќе се одигра во недела на Филип Втори (20.45) и ќе бидат сместени во хотел Мериот.
Во сабота во 20ч е планирана прес конференција на Филип Втори а потоа и тренинг на црвената фурија.
Шпанија во Скопје пристигнува во најсилниот состав со Де Хеа, Коста, Силва, Мората…
РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ШПАНИЈА
Голмани: Давид де Хеа (Манчестер Јунајтед), Кепа (Атлетик Билбао), Пепе Реина (Наполи)

Одбрана: Жорди Алба, Жерард Пике, Серхи Роберто (Барселона), Дани Карвахал, Начо, Серхио Рамос (Реал Мадрид), Цезар Аспиликуета (Челзи), Начо Монреал (Арсенал)

Среден ред: Марко Асенсио, Иско (Реал Мадрид), Серхио Бускетс, Андрес Иниеста (Барселона), Тиаго Алкантара (Баерн Минхен), Асиер Иљараменди (Реал Сосиедад), Коке (Атлетико Мадрид), Педро (Челзи), Давид Силва (Манчестер Сити), Витоло (Севиља)

Напад: Јаго Аспас (Селта Виго), Диего Коста (Челзи), Жерард Делофеу (Милан), Алваро Мората (Реал Мадрид).

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1