Триста илјади евра награда за европските шампиони


Ракометарите на Вардар за освоената европска титула ќе поделат парична награда во висина од 300 илјади евра.
РК Вардар ќе заработи половина милион евра и злато…а спонзорот Сергеј Самсоненко одлучи богато да ги награди своите играчи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1