Штип го враќа старото работне време – од 7 до 15


casovnik_22,10--610x346Со одлука на градоначалникот на Штип, Илчо Захариев, општинската администрација од вчера има ново работно време.

Администрацијата ќе започнува и ќе завршува половина час порано. Наместо од 7.30 до 15.30 часот, администрацијата ќе работи од 7 часот наутро до 15 часот.

Овој режим на работно време ќе биде на важност се до евентуално нова одлука на градоначалникот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1