Штип: Со сабја сакал да си ја убие сопругата


Штипската полиција поднесе кривична пријава против Т.Ј.(33) поради основано сомневање дека се обоидел да си ја убие сопругата со сабја. Т.Ј. доби 30 ден притвор.stip policija

Тој пред два дена во Штип по претходна расправија со сабја на сопругата и нанел тешки телесни повреди во пределот на главата и раката.

Истата била пренесена во болницата во Штип каде е задржана на лекување и е надвор од животна опасност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1