Штипјанец се заканувал со пушка со Скопје, уапсен од Алфите


Триесет и девет годишниот М.И. од Скопје преживел вистинска драма вчера попладнето откако штипјанец му се заканил со пушка.

policijavonl

Инцидентот се случил на улицата „Јани Лукровски“ додека скопјанецот заедно со негов пријател бил во автомобил „Пасат“. Истиот дал знак за вклучување во сообраќај, по што штипјанецот кој со своето возило бил пред него, излегол од истото, почнал да се заканува и вперил пушка – пумпарица кон автомобилот на М.И., па заминал.

По пријава на случајот во полиција, „Алфите“ го пронашле и привеле 34-годишниот штипјанец Б.М., на кого по целосно расчистувае на случајот ќе му биде поднесена соодветна пријава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1