Што доби принцот Џорџ за својот втор роденден?


Британскиот принц Џорџ го прослави својот втор роденден, а веќе оставил печат во јавноста за грижлив брат, магнет за камерите и моден пример. По повод неговиот втор роденден Кенсингтонската палата објави и нова официјална фотографија од принцот Џорџ, првото дете на принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт.jo.jpg500

Неговиот роденден ќе биде прославен во нивниот дом на имотот Сендрингам на кралицата Елизабета Втора.

Џорџ кој е трет по ред за наследство на британскиот трон привлекол огромно медиумско внимание од раѓањето на 22 јули 2013 година.2jo.jpg500

Сепак Кејт и Вилијам се обидуваат што повеќе да ги заштитат своите деца од јавноста и многу малку објавуваат нивни фотографии. Од друга страна британците издале и посебна едиција на ковани пари од пет фунти по повод роденденот на малиот принц, на кои Свети Ѓорѓи убица змеј.1jo.jpg500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1