Шумахер повеќе не е во животна опасност


Осум дена по тешката несреќа на скијачките патеки, состојбата на Шумахер е стабилна и Ф1 легендата повеќе не е во животна опасност.

sumaherИнформацијата ја потврди и менаџерката на семејството Шумахер, Сабине Кан.-Состојбата на Шумахер е стабилна и повеќе не е загрозена, вели Кан.

Легендарниот Германец и натаму е во вештачка кома. Резултатите од истрагата од падот на Михаел Шумахер се очекува да бидат соопштени утре.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1