Загина таткото на Владе Дивац


nesreca-4-640Како резултат на повредите здобиени во сообраќајна несреќа кај Чачак во болница почина таткото на познатиот српски кошаркар, Владе Дивац, Миленко Дивац.

Со возилото во кое бил Миленко управувала мајка му на Владе и сопруга на Миленко, Радa која е повредена, но е вон животна опасност.

Полицијата ги испитува причините за несреќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1