Си копал на нива – пронашол богатство


zlato

51-годишниот Вејн Сабај во 2011 година додека берел брокули со својот татко, пронашол богатство вредно 150.000 долари.

Оваа приказна веднаш стана интересна и се расчу низ светот бидејќи откако го пронашле богатството, прво тој па потоа и неговиот татко починале, па затоа се смета дека се работи за некое проклетство.

Мажот умрел прв, а по него инфаркт доживеал и неговиот татко.

Инаку, госпоѓата која претходно живеела во нивната куќа го закопала богатството бидејќи според неа тие пари биле проклети.

Maxim

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1