ВИДЕО: Вакво превозно средство не сте виделе – бања, вози, и лади (Фото)


Во Казахстан, во центарот на градот Алматиј, случајно на снимка фатено е момче кое вози сосема несекојдневно превозно средство-када.

04072013193907_vozi kadaКазахстанското момче не првиот човек кој го конструирал ова превозно средство, таканаречено мото-када, но е првиот кој се удостои во него да се вози по градот.

Мото-кадата е всушност када со мотор и тркала, која, не само што може да ве однесе од едно до друго место, по пат, може да ве разлади и искапе.

Пред да се одлучите за вакво превозно средство, погледнете го видеото.

Нова Македонија

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1