Лажна болничарка украла бебе од болница – го изнела во најлонско ќесе


Се уште непозната жена, среде бел ден минатата недела, украла бебе од едно породилиште во Картагена.

Полицијата во Колумбија мобилизирала огромни сили за да ја пронајдат жената, која за среќа, со безбедносни камери, била регистрирана како излегува од болницата носејќи најлонско ќесе.

– Ве преколнувам, вратете ми го детето. Жената нема поим колку болка ми нанесе на мене и на моето семејство. Ве молам уште еднаш, вратете ми го бебето – порачала очајната мајка Глорија Вергера преку државната телевизија.

Извор: telegraf.rs

kradja-bebe

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1