Силно невреме го зафати Охрид


Нестабилноста која доцна попладнево го зафати охридско-преспанскиот регион и која беше поизразена на планината Галичица предизвика краткотрајно невреме и во Охрид.

Околу 19 часот за кратко време наврнаа 18 литри/м2 дожд, а имаше и појава на град со големина на леблебија, информираат од УХМР.

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од невремето кое го зафати Охрид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1