Пилатес-Инструкторката Ирина ќе биде испратена во вечниот дом


Трагична вест вчера ја потресе Македонија, за смртта на познатата пилатес-инструкторка Ирина Митеска.

Погребот денеска ќе биде извршен во 15 часот на Градските Гробишта Бутел, а претходно посмртните останки во 14 часот ќе бидат во капелата.

Пилатес-инструкторката зад себе остави шестгодишно синче.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1