Силно невреме во Македонија: Доаѓа кон Скопје – Oд утре не удира циклонот Силвија


Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е СИЛВИЈА.

Истиот ќе услови ЗНАЧИТЕЛНО ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ на атмосферата па така врнежите и грмежите ќе бидат се почести и локално ќе бидат значително ПОРОЈНИ проследени со засилен ветер, силни електрични празнења и појава на град.

Во текот на следните денови исто така локално се очекува да наврне ГОЛЕМО КОЛИЧЕСТВО НА ВОДЕН ТАЛОГ ( преку 30 – 40 л/м2).

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1