Силно торанадо во Романија преврте автобус со патници (ВИДЕО)


Силно торнадо вчера ја зафати руралната област Калараши. Романската телевизија ја пренесе изјавата на шефот на полицијата во Калараши, според која автобус со 40 патници се превртел од силните ветрови. Десетина патници се тешко повредени.

Торнадото го зафати подрачјето на округот Дјарна, 70 километри северно од Букурешт. Оштетени се куќи и многу возила. Според првичните информации, повредени се 7 лица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1