Силувана девојка во Штипско


Четириесет и четири годишниот В.А. од штипско село вчера пријавил во полиција дека дента околу 13 часот Е.А. ја силувал неговата 20- годишна ќерка.

Како што информираат од полицијата, девојката која е со заостанат душевен и ментален развој се сретнала со напаѓачот кој ја искористил нејзината здравствена состојба и на сила ја извршил обљубата.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1