Синот на Аркан ја обвинува Цеца


Синот на Аркан, Војин Ражнатовиќ, кој неодамна на Фејсбук иронично му се обрати на својот брат по татко, синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ напаѓајќи го и него и неговата мајка. Откако Вељко му одговори, Војин повторно се огласи:

arkan sinovi

 

Срдечно би ги замолил сите да не ме вбројуваат во овој медиумски циркус. Се гордеам што живеам сосема нормален и скромен живот и нема себеси да си дозволам да се спуштам на тоа ниво да полемизирам со некого преку социјалните мрежи (и да ми е брат и да не ми е). Искрено сум изненаден како беше толку тешко да се разбере дека тој ироничен пост беше упатен кон медиумите ширум регионот, кои константно јавуваат различни теории како татко ми е сѐ уште жив. Убеден сум дека тој сфатил (паметно момче е), но очигледно некој друг му ја полни главата со цел од мравка да направи слон и да ескалира беспотребни тензии во нашето семејство. Се извинувам што го пропуштив неговиот голем јубилеј, но би му препорачал да се праша зошто никој од браќата не му беше. Секој друг збор е вишок – стои во постот на Војин, кој најверојатно алудира дека виновникот за расколот во семејството на мајката на Вељко, Цеца.

Иако Војин се оградува од медиумскиот циркус, треба да се напомене дека тој прв започна.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1