Синот на Ханка Палдум издрогиран прегази три жени


Возачот на автомобилот Нисан Мирзад Бркиќ (28), инаку син на фолк пејачката Ханка Палдум во вторникот вечерта повреди три жени во сараевската населба Грбавица.

Сараевската полиција потврди дека крвната анализа покажала присуство на наркотици, поточно психоактивна супстанца амфетамин.

Тој по наредба на обвинител е уапсен  за кривично дело против безбедноста во сообраќајот.

droga500

Во оваа несреќа се повредени три жени А.Ж. (1960), И.К.(1962 и М.Џ. (1955) кои по сообраќајакта се префрлени во Клиничкиот центар во Сараево.

Две од нив се задржани на лекување во болница, а третата е пуштена на домашно лекување.

1droga500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1