Синот на претседателот на Татарстан на списокот на загинатите во авионската несреќа ?!


rusija-pad-aviona-jutjub_fВо неофицијалните списоци на загинатите при падот на Боинг 737-500 во аеродромот во Казањ под број 1 се наоѓа Ирик Миниханов – син на претседателот на Татарстан, јавува Руска Реч.

Сепак, во друг список, објавен на Life News, Миниханов го нема меѓу жртвите. во едниот список има имиња на 44 патници, а во другиот – 42.

Претходно беше соопштено дека на местото на авионската катастрофа во Казањ биле откриени телата на 50 загинати.

Повеќе детали и видео за несреќата на следниот – ЛИНК

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1