Сите компјутери на улица – Поплава во Туристичката агенција 5? (Фото)


Утринава вработените во туристичката агенција 5 ги извадија на улица компјутерите, масите, документите и целиот инвентар од агенцијата.

На фотографиите кои ни ги испрати читател се гледа како тротоарот пред седиштето на оваа позната агенција сместена во центарот на градот е преполн со канцеларискиот инвентар. Според неофицијални информации во локалот утринава имало поплава и вработените се обидувале да ги спасат документите и компјутерите од водата, се обидовме да добиеме информација од агенцијата но не успеавме.

Според информациите од очевидци најверојатно немало голема штета, но не се знае кога проблемот ќе се санира и агенцијата ќе може повторно да си го врати инвентарот во просториите.

Copy of 1-1

555

1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1