Скандал на Клиниката за кардиологија: Се истепале две медицински сестри


Вчера утро во 08.20 часот било пријавено дека во Клиниката за кардиологија при комплекс клиники “Мајка Тереза“ поради претходно меѓусебно недоразбирање бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу М.Т.(47) и Д.Р.(41) и двете од Скопје, вработени како медицински сестри.

По преземени мерки против лицата е поднесен соодветен поднесок.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1