Тужба против државата од новинарите кои биле во собрание на настаните на 27 Април


Се најавува тужба против државата од страна на новинарите – собраниски известувачи за настаните на 27 април во собранието.

Новинарот на Телма Боби Христов на својот фејс профил вчера напиша…

Почитувани колеги,
во 14.00 пред Собрание ќе се обзнани иницијативата за покренување тужба против државата од страна на собраниските известувачи од настаните на 27 Април. Ве покануваме пред Собрание на РМ во 14.00 часот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1