Денес новогодишен говор на Иванов во Собранието


Претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов, денеска од собраниската говорница ќе го оддржи традиционалното новогодишно обраќање.

Ова ќе е неговиот последен новогодишен говор бидејќи по истекот на овој негов втор мандат тој нема право да се кандидира по трет пат на следните избори во мај.

Иванов годинава веќе одржа два говори со кој остро го искритикува Преспанскиот договор од кои еден на празникот 2 Август на Мечкин Камен и еден пред референдумот на 30 септември во собранието на ОН.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1