Скопјанец се заканувал преку лажен фејсбук-профил, па заработил кривична


Полициската станица Дебар поднесе кривична пријава против Л.Л.(48) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

Пријавениот, подолг временски период преку лажен фејсбук профил упатувал закани кон Д.Л., од дебарското село Броштица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1