Скопјанец го прободел со нож својот син!


Крвавата семејна расправија се случила вчера околу 21 часот на улицата „Бутелска“ во Скопје. Во расправијата  52-годишниот С.Ц. му зарил нож во градите на сопствениот син Д.Ц.

g_nozВеднаш по настанот била повикана итната помош, по што синот бил хоспитализиран на Ургентниот центар на скопските клиники. Таткото С.Ц., сам се пријавил во полициска станица.

Во тек е увид на местото на настанот, а од Ургентниот центар дополнително ќе соопштат за здравствената состојба на повредениот

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1