Скопјанец паднал од велосипед – се бори за живот


Скопјанецот Д.Ј. се бори за живот откако синоќа паднал од својот велосипед на патеката на кејот на реката Вардар во скопски Аеродром, соопшти полицијата.tocak migranti

Скопјанецот (59) управувајќи велосипед околу 19:40 часот паднал и со возило на Итна медицинска помош е пренесен во ГОБ „Св. Наум Охридски“, каде му се констатирани тешки телесни повреди и е во животозагрозувачка состојба. Задржан е на понатамошно лекување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1