Скопјанец со секира сакал да ја убие снаата


Скопската полиција го уапси Б.П.(58) од Скопје кој е осомничен за кривично дело убиство во обид.Тој на 9 овој меец во скопското село Мирковци, во двор пред куќата по кратка расправија поради нерешени имотно правни работи, со употреба на тесла физички ја нападнал неговата снаа за брат С.П.(54). при што и нанел тешки повреди.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1