Скопјани од денеска во автобусите ќе користат е-картичка – еве каде да ја купите


Од денеска во Скопје ќе можете да се возите со градските автобуси на ЈСП со електронска картичка наречена „моја скопска“.

aparati jspКартичката со фотографија можете да ја извадите во една од засега шесте канцеларии во Скопје, Бит-пазар, Центар, Порта Влае, Аеродром, дирекција на ЈСП и Транспортен центар.

Ќе можете да си извадите и пренослива картичка без фотографија, наречена „скопска“, а ќе може да ја користи поединечно кој било член од семејството.

Повеќе инфо за картичките можете да добиете на www.skopska.mk, и на бесплатната телефонска линија 0 800 115.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1