Скопјанка пријавена за исчезната пронајдена мртва на автопат


Вчера околу 12,00 часот во ПО-Сарај, А.Ј. пријавил дека на околу 100 метри од автопатот Скопје-Тетово, забележал починато женско лице.policija-lenta-540x312

Телото по наредба на јавен обвинитек е предадено за одбукција.

Денеска е извршено идентификување при што е утврдено дека се работи за М.С.(71) од Скопје пријавена за исчезната на 27.11.2015 година во ПС-ОН Карпош.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1