Скопјанка пријави необичен случај – друг возач повеќе пати се обидел да предизвика сообраќајка


Вчера во 17.20 часот во ПС Карпош К.Б.(37) од Скопје, пријавила дека во 16.35 часот низ централно градско подрачје додека се возела со своето патничко моторно возило, од страна на засега непознато машко лице кое управувало патничко моторно возило марка “Шкода Суперб“ со непознати регистарски ознаки во повеќе наврати пробувало да предизвика сообраќајна незгода.

Пријавителката се обидела да побегне по што најблизу била до ПС Карпош каде е пријавен настанот и истата посочила можен сторител.

По утврдување на идентитетот на возачот на возилото марка “Шкода“ ќе бидат преземени мерки согласно законите на РМ. Од страна на полициски службеник од Полициска
станица Карпош, сочинет записник за пријава, запознат е сменоводител од Полициска станица Центар и инспектор од Единица за насилен криминал.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1