Скопје 30 степени, во Гевгелија 32


Денеска времето ќе биде сончево и топло со мала претпладневна облачност и температури и до 32 Целзиусови степени.

mk skopje vodno sonce22

Денеска во Скопје дневната температура ќе достигне до 30 степени, исто толку и во Тетово,  Маврово 23, Куманово 30, Свети Николе 29, Берово 25, Радовиш, Струмица и Дојран 31, Демир Капија и Гевгелија 32, Крушево 23, Битола 28, Прилеп 27, Охрид 25…

Утре дневните температури ќе достигнат од 28 до 34 степени, во четврток температурите ќе бидат од 24 до 32 степени, но времето ќе биде и облачно и дождливо. Во петок ќе имаме пак сончево време и пониски дневни температури – од 21 до 28 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1